Poll by Peter Horváth.

Polls

Please vote below.
POLL
Platili ste doteraz dane zo zisku z kryptomien na Slovensku?
áno
375 votes
11.23%
nie
2965 votes
88.77%
Total: 3340 participants
POLL
Budete platiť dane zo zisku kryptomien na Slovensku vo výške 33 až 39%?
áno
101 votes
2.97%
nie
3305 votes
97.03%
Total: 3406 participants
POLL
Ste ochotný platiť daň zo zisku kryptomien na Slovensku ak po roku držania bude daň iba 7%?
áno
2888 votes
89.49%
nie
339 votes
10.51%
Total: 3227 participants

Comments

You are commenting as
T
Tomas· 7 months ago
Uz som takto v zahranici danil a budem zase. Velmi som sa potesil, ze mozem na Slovensku uz zostat, planoval som rozbehnut biznis a teraz tomu moze byt koniec. Mozem nasrat odovzdavat 40% rok co rok. Stat mohol mat pekne peniaze zo 7% dane, ktoru by vela ludi bez problemov zaplatilo. Mnohi dalsi z inych krajin by sa pristahovali a minali aj dalsie, zarobene peniaze u nas. Niekedy menej je viac. Skoda, ze ta banda hlupakov si nevie spocitat 2+2. Svojimi zakonmi mladych z tejto krajiny doslova vyhanaju a svoju politiku orientuju na dochodcov, ktori krajine financne uz nepomozu.
M
Matúš· 7 months ago
Ahojte, bol by niekto ochotný mi vysvetliť ako najlepšie presunúť svoje krypto do čiech(teda na český brokerský učet), teda aby som danil podľa českých pravidiel. Študujem už dlhšie v Česku a Slovensku nechcem platiť tie nehorázne dane. Zatial používam Etoro a Binance. Ďakujem
M
Miki· 7 months ago
Neviem si predstaviť, ako to chcú reálne kontrolovať a koľko bude táto kontrola stáť. To zamestnajú armádu úrádnikov, aby kontrolovala každého, kto sa pristaví pri kryptomate a vytiahne si 200e? Veď pri výbere do 1000e ten bitcoinmat ani nepotrebuje overenie totožnosti. A pri obchodovaní na decentralizovanje burze držím palce s dohľadávaním. A na väčšie sumy môžu zabudnúť. Každá veľka ryba už zo slovenska odplávala.
A
atomsymbol· 7 months ago
"Ked som v strate 20 tisíc, da mi tato uzasna vláda späť 8 tisic? Podeli sa so mnou teda aj o stratu, ked zist chce uzernicky zdaniť?" - Štát neposkytuje poisťovacie služby, na to slúžia komerčné poisťovne. Ak sa s poisťovňou dohodneš (čo je nepravdepodobné), že ti v prípade straty vysoko rizikovej investície vyplatí 8 tisíc, tak ti ich vyplatí.
D
Džony · 7 months ago
Ked son v strate 20 tisíc, da mi tato uzasna vláda späť 8 tisic? Podeli sa so mnou teda aj o stratu, ked zist chce uzernicky zdaniť?
M
Marian· 7 months ago
Nieje to nahodou us UZERA tych 39%
L
Lukáš· 7 months ago
Nesmierne som sa potešil, keď novela zákona od pána Cmoreja prešla parlamentom. Konečne sa tomu venoval niekto, kto má know-how o tom ako fungujú finančné trhy a skutočný výber daní. Len pre porovnanie zdaňovania kryptomien u našich susedov ČR - 15%, Maďarsko - 15%, Poľsko - 19%, Nemecko - po roku držania 0% daň. Zároveň v žiadnej z týchto krajín sa neplatí zdravotný odvod ako u nás, teda ďalších 14%. Ako mladý VŠ vzdelaný človek odmietam platiť takúto nekresťanskú daň a ak sa nič nezmení tak po novom roku odchádzam do zahraničia, ako mnohí další...
A
atomsymbol· 7 months ago
Takmer 40% zdanenie zisku je v súlade s textom prihlášky do Komunistickej Strany, ktorú súčasný premiér Robert Fico podpísal v roku 1986. Väčšie zdanenie zisku sa v súčasných podmienkach z pozície vlády SR nedá dosiahnuť.
M
Majo· 7 months ago
40% je výpalné a nie daň. Z čím sme sa previnili keď chceme zdanené peniaze investovať, z huby brať aby som niečo zarobil a stresoval pri tom (keďže je to riziková investícia) a potom pri zisku sa deliť 40%, a mne štát nepomôže nijako prepadol som cez všetky sitá (okrem plynu a elektriny) žiadna iná pomac sa ma nedotkla ako drvivú väčšinu Slovákov tak prečo by som mal platiť ešte aj výpalné? Štát nás kryptonadšencov považuje za idiotov a debilov. Ak prerobím na krypto pomohne mi štát? Nie, ale ak zarobím tak sa mám deliť, no také guľové. 7-10% je akceptovateľné viac ani náhodou.
A
Anna· 8 months ago
Bydlím kousek od Slovenských hranic a mám SK ráda. Ta změna zdanění na 7% by mi přinesla takovou úsporu i oproti ČR, že jsem zvažovala stěhovaní. S tím, co se tam teď děje mě to rychle přešlo.
F
Fantomas· 8 months ago
Naša vlada, ste len obycajní chamtivci a len ciciate peniaze od ludi,ktorí zarobili peniaze poctivo a uz boli zdanene.Bez nas by ste nemali ani hovno,smradi zlodejski.Fck u dick.
W
Wil· 8 months ago
ak je vas zisk do nizsich desiatok tisic tak to vyvexlujete, alebo bitcoinmat, ak je v stovkach tisic a viac zdanite v inej krajne, najhorsie je to medzi tym ked na vexlovanie je to vela a na zdanenie v inej krajne malo aby sa to oplatilo
View more (82)