Vill du hjälpa till att baka till hopptävlingen 6-7 Juni - Sverigehoppet
Hej alla medlemmar!
Helgen v. 23 har vi vår årliga hopptävling. Vi behöver er medlemmars hjälp för att göra den så bra som möjligt.
Vill du hjälpa till med att baka till cafeterian under tävlingen? Då anmäler du dig i den här länken. Hembakat säljer bra och ger en fin intäkt till föreningen. Långpannekakor (Gärna Ryttarkaka) och chokladbollar är populära. Gör en ideell insats och baka två olika sorters kakor till tävlingen.
Bakverken lämnas in måndag-fredag under v. 23. Du lämnar dem i cafeterian, märkta med ditt namn och innehållsförteckning.
Det vore toppen om någon kan baka gluten/laktosfritt också.
Stötta föreningen och baka något gott!
Vi hoppas att många av er kommer och hejar fram våra duktiga ekipage på tävlingen. Finalen i division III ponnyhoppning går av stapeln under söndagen.
Vi ses i stallet!
/Camilla
Change view
Comments
You are commenting as
For security reasons you cannot write any more comments right now. Please wait a few minutes and try again.
N
Nova Alm· 2 months ago
Har bakat 2 sorter, gluten och laktosfria
N
Nina Edström· 2 months ago
bakar två sorter